Sıkça Sorulan Sorular

Soru 1: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi bir devlet üniversitesi midir yoksa vakıf üniversitesi midir?

Cevap 1: Üniversitemiz bir devlet üniversitesidir.

 

Soru 2: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi birimleri ve derslikleri nerede kuruludur?

Cevap 2: Üniversitemiz birimleri ve derslikleri Merkez Yerleşke-Rektörlük Yerleşkesi (Çankaya), Beşevler Yerleşkesi, Gölbaşı Yerleşkesi ve Polatlı Yerleşkesi olmak üzere Ankara il sınırları içerisindedir.

 

Soru 3: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı nerededir?

Cevap 3: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Gazi Üniversitesi Merkez/Rektörlük kampüsü içerisinde TOKİ Blokları E-Blok zemin kattadır.

 

Soru 4: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi kayıtlı öğrencisiyim. Öğrencilik ya da mezuniyet işlemleri için nereye başvurabilirim?

Cevap 4: Öncelikle Fakülte/YO/MYO/Enstitü öğrenci işleri birimlerine başvurmanız gerekmektedir. Söz konusu birimlerin yönlendirmesiyle üniversite bünyesindeki diğer genel nitelikli işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

 

Soru 5: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi akademik uzmanlık alanları açısından hedef belirlemiş midir?

Cevap 5: Üniversitemiz bünyesinde bulundurduğu akademik birimlerden de anlaşılabileceği üzere özellikle sosyal bilimler ve sanat alanlarında ülkemizde ve dünyada saygınlık kazanmayı hedeflemektedir.

 

Soru 6: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde lisansüstü eğitimime devam edebilir miyim?

Cevap 6: Evet. Üniversitemizde sosyal bilimler ve sanat alanlarını bünyesinde barındıran “Lisansüstü Eğitim Enstitüsü” bulunmaktadır.

 

Soru 7: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğrencilerinin akademik, dil ve kişisel yetkinliklerini arttırmak için yurt içi veya yurt dışı diğer üniversitelerde eğitim alma olanakları var mıdır?

Cevap 7: Üniversitemizde yurtdışı üniversitelerle karşılıklı olarak öğrenci değişimine imkân tanıyan “Erasmus” ve “Mevlana” yine yurtiçi üniversiteler arasında karşılıklı öğrenci değişimine olanak veren “Farabi” programı gibi öğrenci değişim programları vardır.